Urlop w Toruniu – co zwiedzić, gdzie nocować?

Toruń to miasto, które jednoznacznie kojarzy nam się z Mikołajem Kopernikiem oraz piernikami. To właśnie chęć zobaczenia domu tego słynnego astronoma i spróbowania słynnych smakołyków skłania nas do podróżowania właśnie w to miejsce. Nie można jednak zapomnieć, że Toruń to również miasto ciekawej historii i znakomitych zabytków, które zachwycają wszystkich turystów.

Urlop to dla jednych intensywne zwiedzanie, dla drugich zaś odpoczynek. A może warto połączyć te dwie opcje i w tym pięknym miejscu, jakim jest Toruń znaleźć czas na jedno i drugie? Wypoczynek jest bowiem równie ważny. Pozwól sobie na chwilę wytchnienia w pięknym miejscu z http://apartamenty.torun.pl/.

Co warto zwiedzić będąc w Toruniu?

Będąc w Toruniu po prostu nie możesz nie przespacerować się Rynkiem Staromiejskim, nie zapominając o wstąpieniu do Ratusza. Warto również, byś odnalazł ruiny zamku krzyżackiego, który został wzniesiony w XIII wieku. Gdy znajdziesz się na Starym Rynku, koniecznie zrób sobie zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika, a także wstąp do jego domu. Znajdź też czas na wizytę w Żywym Muzeum Piernika. To świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Punktami, który również warto odwiedzić jest Planetarium i Dom Legend Toruńskich.

Spacer uliczkami Torunia to także jeden z kluczowych punktów zwiedzania tego miasta. Nie możesz ominąć ulicy św. Ducha, Piekary, Wielkie Garbary, czy Szczytnej i Łaziennej, a przede wszystkim uliczek przy Rynku Staromiejskim. Co jednak, kiedy zechcesz odpocząć? Tu czekają na ciebie wspaniałe miejsca w samym centrum miasta.

Gdzie odpocząć w Toruniu?

W tym pięknym mieście na Kujawach jest mnóstwo miejsc do zwiedzania i nie ma szans, by zapoznać się z nimi w ciągu jednego dnia. Właśnie dlatego warto, byś zdecydował się na nocleg, najlepiej nieopodal centrum miasta, by nie tracić czasu, który jest tak cenny podczas urlopu.

apartament-czteroosobowy

W ostatnich latach bardzo popularne stały się apartamenty do wynajęcia. To świetna opcja dla turystów – doskonałe warunki, komfort, jak w domu, a do tego bardzo przystępna cena. W ścisłym centrum Torunia, tuż obok domu Mikołaja Kopernika znajdują się Apartamenty Kopernika 14. Zachwycają od progu pięknym wyposażeniem wnętrz. Chyba nie ma lepszego miejsca na spędzenie urlopu. Ulokowany w sąsiedztwie centrum Torunia, komfortowy, niedrogi, idealny zarówno na wakacje, a także jako przystanek w celach biznesowych. Zachwyca eklektyzmem – to połączenie nowoczesności oraz gotyckiej architektury XVI wieku. Największe zalety umieszczone w jednym miejscu. Znajdziesz tam apartamenty dla dwóch, trzech, czterech oraz pięciu osób. Zajrzyj na: http://apartamenty.torun.pl/apartamenty, by dowiedzieć się więcej.

To tylko kilka z wachlarza bardzo wielu propozycji. W Toruniu jest jeszcze wiele zakątków wartych poznania. To chociażby zabytkowe kościoły, bramy, baszty oraz spichrze, które są jednymi z najcenniejszych tego typu zabytków w Polsce. Miasto Kopernika skrywa w sobie wiele tajemnic, które warto odkryć. Przyjedź i zakochaj się w tym mieście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]